O nás

O společnosti Pro Perform

Firma Pro-Perform vznikla během léta roku 1995. Už při vzniku byl dán jasný cíl: pouze motocykly Harley-Davidson! Od začátku i přes nevěřící, kteří si po straně šeptali něco o bláznech "v Čechách pouze HD, nesmysl", se program od tohoto záměru neodchýlil. Ba naopak, ukázalo se, že zájem českých motorkářů o tuto značku stále sílil. Hned od začátku byl jasný zájem a vytvoření vlastního pohledu na HD. V té době si většinou majitelé HD motorky zdobili třásněmi, orlicemi a podobnými "klenoty".


A do toho najednou nový názor:

"Harley nemá být jen originál, ale hlavně originální"


properform_logo_200x113Během krátkého času se Pro-Perform stal autorizovaným dealerem renomovaných značek, které ve světě HD něco znamenají. Stěžejní byla exklusivita CHOME SPECILITIES. Hned následovalo S&S, Performance Machine, Rivera, Arlen Ness, Zodiac, V-TWIN.

V Čechách v té době byl obecně Harley brán jako "klasika", nejvíc tu bylo "unrovek", majitelů nových modelů nebylo mnoho a i u nich převládal nostalgický styl. Záměrem Pro-Perform proto bylo změnit tento náhled na HD, ukázat moderní styl. Velké obsahy, výkony, sportovní design. Přes počáteční rozpaky se o tento styl začalo zajímat stále víc nadšenců.

Velkou evoluci přinesla zásadní přestavba Springera Softaila. Dost lidí si jistě vzpomene, jak s úžasem zíralo na 160-ti drátové přední kolo od P. Kennedyse. Také vlastní stavby členů Pro-Perform zde sehrály vyjímečnou roli. Ukázaly možnost individuálních staveb a zároveň se Pro-Perform na těchto prvních stavbách dost poučila, získávala cenné zkušenosti. Pro-Perform získávalo dobrý zvuk nejen v Čechách, ale i v okolním světě, dokonce se z USA ozval CUSTOM CHROME s žádostí o spolupráci. Během několika let bylo realizováno mnoho kompletních staveb i radikálních přestaveb.

V této době uzrál v PPRF vlastní názor na individuální stavby a ten se vždy podařilo zájemcům o stavbu vysvětlit. Není takové umění postavit "Show bike" z extravagantních dílů, divoký nápadný design atd…. Cíl je dle nás někde jinde. Motorky postavené v PPRF budou splňovat tato kriteria ruku v ruce se zkušenostmi s jednotlivými výrobci a motocykl z PPRF bude naprosto spolehlivý a bude se na něm dát jezdit!!!


Vždy by se mělo podařit dát stroji ducha,

měl by trochu vypovídat o svém majiteli.


V průběhu let si do PPRF začalo chodit pro rady spousta individuálních stavitelů i lidí, kteří dnes mají své firmy v tomto oboru. Je třeba si uvědomit, že PPRF vyšlapalo cestu pro ostatní, ochotně předávalo zkušenosti a cenné rady, prorazilo konzervativní názor, že HD je stroj pro výletníky a nedá se něm jezdit jinak než "bublat".harley_logo_200x156

Sídlo PPRF na Libeňském ostrově se stalo vyhledávaným místem i motorkářů jezdících na jiné značce, v roce 1997 byla otevřena restaurace "MODRÁ ÚSTŘICE". Tím bylo vytvořeno dostatečné zázemí pro doprovodné akce, oslavy narozenin, schůzky Harley Davidson clubu, koncerty.

Zásadní změnu přinesly v roce 2002 povodně, které obchod PPRF naplnily vodou po strop. Následné zdemolování a vykradení Modré ústřice jenom urychlily rozhodnutí o přestěhování provozovny PPRF na jinou adresu.

 

 


 Článek o Pro Performu zasaženém povodní v roce 2002